Oko bere / Jednadvacet - Pravidla

  • Počet hráčů : 2 a více
  • Druh karet : Německé/Mariášové - 32 listů
  • Hodnoty Karet : 7, 8, 9, 10, Spodek=1, Svršek=1, Král=2, Eso=11, dvě esa=21
  • Účel hry : Hráči postupně nakupují od bankéře kartu po kartě ve snaze nasbírat co nejvyšší bodovou hodnotu. Ideální je 21 bodů


Oko bere

Česká variace klasické hazardní hry patřící do stejné rodiny jako Blackjack a Baccarat. Díky rychlosti a jednoduchosti dodnes patří mezi nejoblíbenější karetní hry, ať už se hraje o peníze nebo ne.
Oko bere
JednadvacetPravidla hry Oko bere

   Jak se tedy hraje tato krásně jednoduchá hra?
   Bankéř vsadí do banku dohodnutý vklad, zamíchá karty, dá spoluhráči(-ům) jednu kartu a jednu položí lícem navrch před sebe na stůl. Podle přání dává svému protivníkovi jeden list po druhém.
   Hráč musí uzavřít sázku v momentě kdy součet jeho karet je alespoň deset. Když hráč překročí 21 ohlásí "přes" a zaplatí bankéři sázku. Je-li jeho součet blízký nebo roven 21 ohlásí "dost". Pak přichází na řadu bankéř. Na kartu, kterou má na stole, dokupuje také do 21. Jestliže hráč nebo bankéř obdrží dvě esa ohlásí "fojer" nebo "Oko", nezajímá se o výsledek, kterého dosáhl protihráč a inkasuje trojnásobek sázky. Obecně platí, že vyšší součet vyhrává nad nižším a v případě shody vyhrává vždy bankéř.
   Hraje-li více hráčů rozdá bankéř karty nejprve hráčům a nakonec sobě. Bankéř hraje se svým listem proti všem hráčům a sázky účtuje s každým zvlášť.

   Jednou z výhod této hry je i to, že hráči nehrájí jeden proti druhému, ale každý sám za sebe proti bankéři.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za zájem o naše stránky. V případě jakýchkoliv dotazů či připomínek, neváhejte napsat.