čtvrtek

Žolíky - Pravidla

Pravidla hry žolíky
Žolíky jsou hra pro 2 až 6 hráčů. Každému hráči se rozdá 14 karet a jednomu (předákovi) 15 karet. Zbytek karet tvoří tzv. Talón  . Předák zahajuje hru, pokud má možnost vyložit tak vyloží a poté jednu kartu odhodí a tím založí tzv. odkládací (odhazovací) balík. Další hráč v pořadí si lízne kartu z  talónu, v případě možnosti vyloží a poté zase jednu libovolnou kartu vyhodí na odkládací balík.
Vyložit lze postupky z minimálně tří karet složené střídavě z černé a červené barvy, nebo trojice a čtveřice karet stejné hodnoty, ale ne stejného znaku.
Žolík nahrazuje libovolnou kartu. V postupce źolík nemůže nahrazovat dvě posobě jdoucí karty. Ve vyložené kombinace musí byt vždy alespoň o jednoho méně než ostatních karet (4 karty - jeden žolík, 5 karet - 2 žolíci apod.). 
 Hráč může přidávat další karty ke kartám dříve vyloženým a to bez ohledu na to kdo je vynesl.
 První výnos musí mít hodnotu alespoň 42 bodů a musí v něm být alespoň jedna čístá postupka (rozuměj bez žolíků)
Vítězí ten hráč který na stůl vyloží všechny karty kromě poslední kterou otočí rubem na odhazovací balík.
Bodování karet :
2 - 2 body
3 - 3 body
4 - 4 body
5 - 5 bodů
6 - 6 bodů
7 - 7 bodů
8 - 8 bodů
9 - 9 bodů
10 - 10 bodů
J - 10 bodů
Q - 10 bodů
K - 10 bodů
A - 11 bodů

11 komentářů:

 1. Celkem povedený design :) Nelíbí se mi ovšem ta horní část, jelikož už to působí přeplácaně a lacině...

  OdpovědětVymazat
 2. No mohlo by to rozhodne vypadat lip 1. vubec nevim co jeucel hry.Proste by to mohlo vypadat lip.....

  OdpovědětVymazat
 3. Informace o žolíkách

  Jde především o nehazardní hru , pod do něj nejsou zapojeny peníze a věci do sázky. Jde o společenskou hru a zároveň rodinnou.Žolíky jsou hra pro 2 až 6 hráčů. Každému hráči se rozdá 14 karet a jednomu (předákovi) 15 karet. Zbytek karet tvoří tzv. Talón . Předák zahajuje hru, pokud má možnost vyložit tak vyloží a poté jednu kartu odhodí a tím založí tzv. odkládací (odhazovací) balík. Další hráč v pořadí si lízne kartu z talónu, v případě možnosti vyloží a poté zase jednu libovolnou kartu vyhodí na odkládací balík.
  Vyložit lze postupky z minimálně tří karet složené střídavě z černé a červené barvy, nebo trojice a čtveřice karet stejné hodnoty, ale ne stejného znaku.

  OdpovědětVymazat
 4. Jo je too fakt suuuprovaaa hra jooooo

  OdpovědětVymazat
 5. A kdyz to je A 2 3 tak A je za 1 a kdyz Q K A tak za 10

  OdpovědětVymazat
 6. Pravidla píšete špatně! Postupky v posloupné hodnotě se přeci netvoří střídáním karet barev červená - černá atd., ale naopak musí mít STEJNOU BARVU. Chápu, je to trochu těžší :D Kdo se chcete naučit žolíky, najděte si nějaká "oficiální" pravidla ;-)

  OdpovědětVymazat
 7. My to hrajeme tak, že postupka musí tvoriť rovnakú farbu, čiže napríklad srdce (červeň), piky, možnosť vyložiť má len ten, kto dosiahne bodovú hodnotu minimálne 51, musí byt čistá postupka, počas hry potom može lubovolný hráč dokladať, ale len ten, čo je už vyložený, na konci sa zapisuje bodová hodnota kariet, co ostali ktorému hráčovi, žolík má 50 bodov ( ale pri vyložení nahradza kartu dannej hodnoty), kto sa nevyložil , píše sa mu paušálne 100 bodov,víťazovi sa odráta 10 bodov, ak niekto zavrie z ruky ( predtým nemal ešte nic vyložené) bodová hodnota sa zdvojnásobuje,víťazí ten, kto ma na konci najmenej bodov.

  OdpovědětVymazat
 8. Ešte dodávam, že A je preto 11, lebo môžme z neho urobiť postupku QKA - to je za 10 bodov, ale aj A23 čiže 123 ( 1 ) .

  OdpovědětVymazat