čtvrtek

Žolíky - Pravidla

Pravidla hry žolíky
Žolíky jsou hra pro 2 až 6 hráčů. Každému hráči se rozdá 14 karet a jednomu (předákovi) 15 karet. Zbytek karet tvoří tzv. Talón  . Předák zahajuje hru, pokud má možnost vyložit tak vyloží a poté jednu kartu odhodí a tím založí tzv. odkládací (odhazovací) balík. Další hráč v pořadí si lízne kartu z  talónu, v případě možnosti vyloží a poté zase jednu libovolnou kartu vyhodí na odkládací balík.
Vyložit lze postupky z minimálně tří karet složené střídavě z černé a červené barvy, nebo trojice a čtveřice karet stejné hodnoty, ale ne stejného znaku.
Žolík nahrazuje libovolnou kartu. V postupce źolík nemůže nahrazovat dvě posobě jdoucí karty. Ve vyložené kombinace musí byt vždy alespoň o jednoho méně než ostatních karet (4 karty - jeden žolík, 5 karet - 2 žolíci apod.). 
 Hráč může přidávat další karty ke kartám dříve vyloženým a to bez ohledu na to kdo je vynesl.
 První výnos musí mít hodnotu alespoň 42 bodů a musí v něm být alespoň jedna čístá postupka (rozuměj bez žolíků)
Vítězí ten hráč který na stůl vyloží všechny karty kromě poslední kterou otočí rubem na odhazovací balík.
Bodování karet :
2 - 2 body
3 - 3 body
4 - 4 body
5 - 5 bodů
6 - 6 bodů
7 - 7 bodů
8 - 8 bodů
9 - 9 bodů
10 - 10 bodů
J - 10 bodů
Q - 10 bodů
K - 10 bodů
A - 11 bodů

9 komentářů:

 1. Celkem povedený design :) Nelíbí se mi ovšem ta horní část, jelikož už to působí přeplácaně a lacině...

  OdpovědětVymazat
 2. No mohlo by to rozhodne vypadat lip 1. vubec nevim co jeucel hry.Proste by to mohlo vypadat lip.....

  OdpovědětVymazat
 3. Informace o žolíkách

  Jde především o nehazardní hru , pod do něj nejsou zapojeny peníze a věci do sázky. Jde o společenskou hru a zároveň rodinnou.Žolíky jsou hra pro 2 až 6 hráčů. Každému hráči se rozdá 14 karet a jednomu (předákovi) 15 karet. Zbytek karet tvoří tzv. Talón . Předák zahajuje hru, pokud má možnost vyložit tak vyloží a poté jednu kartu odhodí a tím založí tzv. odkládací (odhazovací) balík. Další hráč v pořadí si lízne kartu z talónu, v případě možnosti vyloží a poté zase jednu libovolnou kartu vyhodí na odkládací balík.
  Vyložit lze postupky z minimálně tří karet složené střídavě z černé a červené barvy, nebo trojice a čtveřice karet stejné hodnoty, ale ne stejného znaku.

  OdpovědětVymazat
 4. Jo je too fakt suuuprovaaa hra jooooo

  OdpovědětVymazat
 5. A kdyz to je A 2 3 tak A je za 1 a kdyz Q K A tak za 10

  OdpovědětVymazat
 6. Pravidla píšete špatně! Postupky v posloupné hodnotě se přeci netvoří střídáním karet barev červená - černá atd., ale naopak musí mít STEJNOU BARVU. Chápu, je to trochu těžší :D Kdo se chcete naučit žolíky, najděte si nějaká "oficiální" pravidla ;-)

  OdpovědětVymazat